Tlaky s velkou činkou nad hlavu — KALKULAČKA RANKU

Tlak nad hlavu s velkou činkou: silové standardy a kalkulačka ranku

Spočítej si IronYou rank pro Tlak nad hlavu s velkou činkou, porovnej všech 13 silových úrovní podle tělesné hmotnosti a pohlaví a zjisti, co potřebuješ pro další rank.

KROK 2 ZE 3

TVŮJ CVIK

Tlaky s velkou činkou nad hlavu

barbell · derived_strength

Zadej svou nejlepší sérii.

Použij čistou nedávnou sérii, kterou bys opravdu započítal. O zbytek výpočtu se postará IronYou.

kg
opak.
Pro silové cviky použij 1–15 opakování.
kg

První rank zdarma. Bez e-mailu.

SYSTÉM RANKŮ IRONYOU

Silové standardy

Veřejné referenční hodnoty z produkčního systému ranků IronYou.

IronYou má 13 silových ranků: Copper I–III → Silver I–III → Gold I–III → Titanium I–III → IRON. IRON je nejvyšší rank IronYou. Tabulky níže ukazují odhadované 1RM potřebné pro dosažení Silver I, Gold I, Titanium I a IRON. Standardy se liší podle pohlaví a tělesné hmotnosti.

Zapisovaná váha: celková váha činky. Veřejná hodnota: celková váha činky.

Tlaky s velkou činkou nad hlavu – silové standardy Muži

Muži

Veřejné odhadované hranice 1RM podle tělesné hmotnosti. Hodnota se zapisuje jako celková váha činky.

Tlaky s velkou činkou nad hlavu – odhadované 1RM silové standardy podle tělesné hmotnosti a ranku IronYou (Muži).
Tělesná hmotnost (kg)Silver IGold ITitanium IIRON
50 kg33.5 kg44.4 kg55.3 kg77.9 kg
60 kg37.1 kg49.2 kg61.2 kg86.3 kg
70 kg40.4 kg53.5 kg66.6 kg93.9 kg
80 kg43.4 kg57.4 kg71.5 kg100.8 kg
90 kg46 kg61 kg75.9 kg107 kg
100 kg48.5 kg64.2 kg79.9 kg112.6 kg
110 kg50.6 kg67.1 kg83.5 kg117.7 kg
120 kg52.6 kg69.7 kg86.8 kg122.3 kg

Tlaky s velkou činkou nad hlavu – silové standardy Ženy

Ženy

Veřejné odhadované hranice 1RM podle tělesné hmotnosti. Hodnota se zapisuje jako celková váha činky.

Tlaky s velkou činkou nad hlavu – odhadované 1RM silové standardy podle tělesné hmotnosti a ranku IronYou (Ženy).
Tělesná hmotnost (kg)Silver IGold ITitanium IIRON
40 kg15.6 kg20.7 kg25.8 kg36.4 kg
50 kg20.9 kg27.6 kg34.4 kg48.5 kg
60 kg24.1 kg31.9 kg39.8 kg56.1 kg
70 kg26.1 kg34.6 kg43.1 kg60.8 kg
80 kg27.4 kg36.3 kg45.2 kg63.7 kg
90 kg28.2 kg37.3 kg46.5 kg65.5 kg
100 kg28.7 kg38 kg47.3 kg66.7 kg
  • Hodnoty představují odhadované hranice 1RM potřebné pro dosažení uvedeného hlavního ranku IronYou.
  • Standardy vycházejí z produkčního modelu IronYou Rank V1.

Praktický cíl

Tlaky s velkou činkou nad hlavu Cíle pro rank

Zvol svou tělesnou hmotnost, pohlaví a počet opakování a zobraz si výkon potřebný pro každý rank IronYou.

Hodnoty ukazují váhu Tlaky s velkou činkou nad hlavu, kterou je třeba zapsat pro dosažení každého ranku IronYou při zvolené tělesné hmotnosti, pohlaví a počtu opakování.

Tlaky s velkou činkou nad hlavu — Muž; logged load in kg (weight_kg is the total barbell load) at each bodyweight and repetition count
RankTělesná hmotnost (kg)Odhadované 1RM (kg)123456789101112131415
Copper I500000000000000000
Copper II5018.12181716.5161615.51514.5141413.5131312.512.5
Copper III5027.1826.525.5252423.52322.521.52120.52019.5191918.5
Silver I5033.5232.531.530.530292827.526.52625.5252423.52322.5
Silver II5037.1436353433323130.529.5292827.5272625.525
Silver III5040.7739.538.537.536353433.532.531.5313029.528.52827.5
Gold I5044.39434240.539.538.5373635.534.533.532.5323130.530
Gold II5048.0146.545.54442.541.540.539383736.535.534.533.53332.5
Gold III5051.645048.5474644.543.542414039383736.535.534.5
Titanium I5055.2653.55250.54947.546.545444341.540.539.5393837
Titanium II5063.4161.559.5585654.55351.550.5494846.545.544.543.542.5
Titanium III5070.6668.566.564.562.5615957.55654.5535250.549.548.547.5
IRON5077.9175.573.57169676563.5626058.557.55654.553.552
Copper I600000000000000000
Copper II6020.0719.51918.51817.51716.51615.515.51514.514.51413.5
Copper III6030.1129.528.527.5272625.524.52423.52322.52221.52120.5
Silver I6037.1436353433323130.529.5292827.5272625.525
Silver II6041.15403937.536.535.534.533.532.5323130.529.52928.527.5
Silver III6045.174442.541.54039383736353433.532.5323130.5
Gold I6049.184846.54543.542.541403938373635.534.53433
Gold II6053.251.55048.5474644.543.5424140393837.536.535.5
Gold III6057.2155.55452.550.549.54846.545.544.54342414039.538.5
Titanium I6061.2359.557.55654.552.551.55048.547.5464544434241
Titanium II6070.266866646260.5595755.554.55351.550.549.54847
Titanium III6078.297673.571.569.567.565.563.56260.55957.5565553.552.5
IRON6086.32848178.576.574727068.566.56563.56260.55958
Copper I700000000000000000
Copper II7021.8421.520.52019.51918.51817.51716.5161615.51515
Copper III7032.763231302928.527.5272625.5252423.52322.522
Silver I7040.4139.53837363534333231.530.5302928.52827
Silver II7044.7843.542414038.537.536.535.534.534333231.53130
Silver III7049.154846.54543.542.541403938373635.534.53433
Gold I7053.515250.54947.5464543.542.541.540.539.538.537.536.536
Gold II7057.8856.554.55351.55048.547464543.542.541.540.539.539
Gold III7062.2560.558.5575553.55250.549.548474644.543.542.542
Titanium I7066.6264.562.5615957.55654.55351.550494846.545.544.5
Titanium II7076.45747269.567.566646260.55957.5565553.552.551
Titanium III7085.1982.58077.575.573.57169.567.5666462.56159.558.557
IRON7093.929188.585.5838178.576.574.572.570.56967.56664.563
Copper I800000000000000000
Copper II8023.44232221.52120.52019.51918.51817.51716.51616
Copper III8035.1634.5333231.530.529.5292827.526.52625.5252423.5
Silver I8043.37424139.538.537.536.535.534.533.533323130.53029
Silver II8048.054745.54442.541.540.539383736.535.534.5343332.5
Silver III8052.7451.549.5484745.544434241403938373635.5
Gold I8057.43565452.55149.5484745.544.543.542.541.540.539.538.5
Gold II8062.1260.558.556.55553.55250.549.5484745.544.543.542.541.5
Gold III8066.816563615957.55654.55351.550.54948474645
Titanium I8071.569.567.56563.561.5605856.5555452.551.5504948
Titanium II8082.0479.5777572.570.568.5676563.56260.55957.55655
Titanium III8091.4288.58683.58178.576.574.572.570.5696765.56462.561
IRON80100.89894.5928986.58482807876747270.56967.5
Copper I900000000000000000
Copper II9024.8924.523.5232221.52120.52019.51918.51817.51717
Copper III9037.3336.53534333231.530.529.5292827.52726.525.525
Silver I9046.044543.5424139.538.537.536.535.535343332.531.531
Silver II9051.0249.54846.545.5444341.540.539.538.537.536.5363534.5
Silver III905654.552.55149.5484745.544.543.542414039.538.537.5
Gold I9060.9759.557.555.55452.55149.548.547464544434241
Gold II9065.9564626058.5575553.552.55149.548.547.546.54544
Gold III9070.936966.564.5636159.558565553.5525149.548.547.5
Titanium I9075.9173.571.569.56765.563.5626058.5575654.5535251
Titanium II9087.184.58279.5777573716967.565.56462.56159.558.5
Titanium III9097.06949188.58683.5817977757371.569.56866.565
IRON90107.01104100.597.594.59289.58784.582.580.578.576.5757371.5
Copper I1000000000000000000
Copper II10026.1925.5252423.522.52221.52120.52019.51918.51817.5
Copper III10039.2938.537363534333231.530.529.52928.527.52726.5
Silver I10048.464745.544.5434240.539.538.537.536.535.5353433.532.5
Silver II10053.75250.54947.546.5454442.541.540.539.538.537.53736
Silver III10058.9457.555.55452.55149.5484745.544.543.542.541.540.539.5
Gold I10064.1862.560.558.55755.553.552.55149.548.54746454443
Gold II10069.4167.565.563.561.559.55856.55553.552.5515048.547.546.5
Gold III10074.6572.57068666462.5615957.5565553.552.55150
Titanium I10079.8977.5757370.568.5676563.561.56058.557.55654.553.5
Titanium II10091.68898683.5817976.574.572.5716967.565.5646361.5
Titanium III100102.1699969390.58885.583817977757371.57068.5
IRON100112.63109.5106102.599.5979491.5898784.582.580.5797775.5
Copper I1100000000000000000
Copper II11027.3826.5262524.523.52322.52221.52120.52019.51918.5
Copper III11041.064038.537.536.535.534.533.532.5323130.529.5292827.5
Silver I11050.6449.547.546.54543.542.541.540393837.536.535.53534
Silver II11056.1254.55351.55048.5474644.543.542.541.540.539.538.537.5
Silver III11061.660585654.55351.5504947.546.545.544434241.5
Gold I11067.0765636159.557.55654.5535250.549.548474645
Gold II11072.5570.568.56664.562.560.55957.55654.553.5525149.548.5
Gold III11078.027673.571696765.563.56260.55957.55654.553.552.5
Titanium I11083.58178.576747270686664.56361.56058.55756
Titanium II11095.81939087.58582.5807876747270.568.56765.564
Titanium III110106.76103.5100.597.594.592898784.582.580.578.576.574.57371.5
IRON110117.72114110.5107.510410198.595.5939188.586.584.582.580.578.5
Copper I1200000000000000000
Copper II12028.4428272625.524.52423.522.52221.52120.52019.519
Copper III12042.6741.540393837363534333231.530.53029.528.5
Silver I12052.625149.54846.545.544434240.539.53938373635.5
Silver II12058.3156.55553.551.5504947.546.545444342414039
Silver III12064626058.556.55553.5525149.5484746454443
Gold I12069.6967.565.563.561.56058.55755.55452.55150494846.5
Gold II12075.3873716967656361.560585755.5545351.550.5
Gold III12081.0778.576747269.568666462.56159.5585755.554.5
Titanium I12086.758481.5797774.572.570.568.56765.563.5626159.558
Titanium II12099.5596.593.5918885.583817977757371.569.56866.5
Titanium III120110.93107.51041019895.592.5908885.583.581.579.577.57674
IRON120122.31118.5115111.510810510299.59794.59289.587.585.583.582

Cíle používají stejný produkční rank a e1RM model jako kalkulačka. Praktické váhy se zaokrouhlují nahoru podle kroku modelu.

Tlak nad hlavu s velkou činkou: silové standardy a kalkulačka ranku

Zjisti, kam výkon v Tlak nad hlavu s velkou činkou patří v žebříčku IronYou. Zadej nedávnou kvalifikovanou sérii, zobraz si aktuální rank a porovnej ho s detailními standardy pro tento cvik.

IronYou ranky jsou vlastní výkonnostní standardy IronYou. Nejde o populační percentily, pokud to stránka výslovně netvrdí.

Spočítej si rank pro Tlak nad hlavu s velkou činkou

Použij kalkulačku nahoře a zadej přesně ty údaje, které IronYou pro tento cvik vyžaduje. Výsledek má ukázat aktuální rank a tam, kde to živý model podporuje, také silové skóre, další rank a cílovou hodnotu.

Tlak nad hlavu s velkou činkou – silové standardy IronYou

Ranková škála a metodika standardů

IronYou používá 13 ranků:

Copper I → Copper II → Copper III → Silver I → Silver II → Silver III → Gold I → Gold II → Gold III → Titanium I → Titanium II → Titanium III → IRON

Detailní tabulka na stránce musí vycházet ze stejného aktuálního rank modelu jako kalkulačka.

Jaký výkon je u Tlak nad hlavu s velkou činkou dobrý?

Tlak nad hlavu pracuje s nižšími absolutními váhami než bench press a potřebuje vlastní měřítko. IronYou ho hodnotí samostatně.

Jak se rank pro Tlak nad hlavu s velkou činkou počítá?

IronYou použije aktuální produkční model pro tento cvik a kvalifikovanou sérii převede na hodnotu, podle které ji zařadí do 13 ranků.

Zapsaná váha znamená celkovou hmotnost velké činky. Pokud se veřejné standardy zobrazují jako odhadované 1RM, jde o srovnávací metriku — nemusíš testovat skutečné maximum na jedno opakování.

Co znamenají hodnoty v tabulce?

Každá hodnota musí být označená přesnou metrikou živého rank modelu — například odhadované 1RM, zapsaná váha, počet opakování, čas, dopomoc nebo jiná produkční veličina. Číslo nesmí být na stránce bez vysvětlení, co přesně znamená.

Který rank už je silný?

IronYou nepoužívá jednu univerzální hranici „silný / slabý“. Místo toho ukazuje postup přes 13 úrovní. Silver, Gold a Titanium mají po třech stupních a nad Titanium III je IRON.

Kompletní vysvětlení systému najdeš na stránce IronYou Strength Ranks.

Kolik potřebuju na další rank?

Zadej svůj aktuální výkon do kalkulačky. Pokud produkční model pro tento cvik podporuje next-rank target, IronYou má ukázat další potřebnou výkonnostní hranici přímo z živého rank enginu.

Jde o cíl pro další rank, ne automaticky o personalizované doporučení pro další pracovní sérii.

Poznámka k porovnávání výkonu

Pokud začneš výrazně používat nohy nebo záklon, čísla už nejsou dobře srovnatelná se striktnějším tlakem.

Související rank kalkulačky

Chceš zlepšit techniku Tlak nad hlavu s velkou činkou?

Tahle stránka je zaměřená na výkon, rank a silové standardy. Pro techniku, zapojené svaly, časté chyby a varianty použij samostatný návod na cvik.

Otevřít návod na Tlak nad hlavu s velkou činkou